Tërmet në Tanzani, humbin jetën 13 persona, plagosen 203 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 08:43 11-09-2016 Tërmet në Tanzani, humbin jetën 13 persona, plagosen 203 të tjerë

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën dhe 203 të tjerë janë plagosur si pasojë e një tërmeti të fuqishëm 5.7 ballë të shkallës rihter në Tanzaninë veriore.

Sipas BBC epiqendra e tëmetit ka qenë në afërsi të kufirit me Ugandën dhe Rëanda pranë liqenit Viktoria.

Nga fotografitë e postuara në rrjetet sociale vihen re dëme të mëdha në Bukoba, zonë me më shumë se 70 mijë banorë.

Sipas shërbimit gjeologjik amerikan tërmeti goditi në një thellësi prej 10 km në 15:27 sipas kohës lokale të shtunën.

Burime dhe foto BBC

termet_tanzani1.jpgtermet_tanzani.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 15 vite nga tragjedia e Kullave Binjake, SHBA rikthehet në zyrat e Qendrës Botërore të Tregtisë
Konflikt për një lidhje dashurie, shqiptari godet me thikë për vdekje italianin »
Article Logic
Execution time: 0.011975049972534
array(1) { ["section"]=> string(69) "termet-ne-tanzani-humbin-jeten-13-persona-plagosen-203-te-tjere-52576" }