Tërmetet/ Arkitektja e njohur APEL TË FUQISHËM: Parandaloni babëzitjen e ndërtimeve në lartësi

Publikuar tek: aktualitet, më 10:23 22-09-2019 Tërmetet/ Arkitektja e njohur APEL TË FUQISHËM: Parandaloni babëzitjen e ndërtimeve në lartësi

Arkitektja Shpresa Leka ka reaguar pas gjendjes së vështirë që po kalon vendi jonë nga tërmet e fuqishme.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Leka bën apel për të parandaluar sipas saj babëzitjen ë ndërtimeve në lartësi dhe institucionet shtetërore të rishikojnë normat e projektimit.

Sipas arkitektes, duhen luftuar pa kompromis firmat abuzuese të ndërtimit.

Në fund, Leka shton se ndërgjegja profesionale në këto momente mbijetese njerëzore nuk rri e qetë.

Screenshot_4.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091609954833984
array(1) { ["section"]=> string(99) "termetet-arkitektja-e-njohur-apel-te-fuqishem-parandaloni-babezitjen-e-ndertimeve-ne-lartesi-179358" }