Tërmetet e fuqishme në Korçë, plagosen dy persona

Publikuar tek: aktualitet, më 08:39 01-06-2019 Tërmetet e fuqishme në Korçë, plagosen dy persona Foto ilustruese

Jo vetëm dëme materiale por edhe dëme në njerëz ka shkaktuat tërmeti i fuqishëm që shkundi Korçën para pak minutash.

Raportohet se dy persona nga fshati Floq i Korçës kanë marrë dëmtime si pasojë e shembjes së tavanit të banesës.

Mësohet se dy personat kanë marrë dëmtime në kokë dhe në trup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Mollas, me magnitudë 5.3 rihter.

Kujtojmë se Korça dhe zonat përreth saj u zgjuan sot nga lëkundje të fuqishme tërmeti.

Lëkundjet e njëpasnjëshme kanë shkaktuar panik tek banorët të cilët kanë dalë jashtë banesave të tyre të alarmuar.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasada e Hollandës: Asgjë nuk është vendosur, shqiptarët mund të lëvizin me pasaporta, por…(JA PROCEDURA QE DO NDIQET)
Dy shqiptarë bien në prangat e policisë në Itali, akuzohen për dhjetëra vjedhje makinash »
Article Logic
Execution time: 0.011212110519409
array(1) { ["section"]=> string(55) "termetet-e-fuqishme-ne-korce-plagosen-dy-persona-166503" }