TËRMETI 6.8 righter/ Ahmetaj mesazh ngushëllimi: Moment i rëndësishëm solidariteti dhe mbështetje për popullin turk

Publikuar tek: politike, më 11:08 25-01-2020 TËRMETI 6.8 righter/ Ahmetaj mesazh ngushëllimi: Moment i rëndësishëm solidariteti dhe mbështetje për popullin turk Arben Ahmetaj, minister rindertimi

Ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj ka dhënë një mesazh ngushëllimi për popullin turk, pas tërmetit me magnitudë 6.8 righter që goditi mbrëmë Turqinë.

Ahmetaj ka ngushëlluar familjet e të ndjerëve dhe ka uruar shërim sa më të shpejt të lënduarve.

“Moment i rëndësishëm solidariteti dhe mbështetje për popullin turk, që gjithashtu u godit nga një tërmet i fuqishëm me pasoja të rënda dhe viktima.

Ngushëllime të ndjera për cdo jetë të humbur dhe shërim të shpejtë të lënduarve”, shkruan Ahmetaj.

Kujtojmë se deri më tani numri i viktimave nga tërmeti ka shkuar në 21, ndërsa të plagosur janë gjetur 1015 persona nën rrënoja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023205041885376
array(1) { ["section"]=> string(120) "termeti-6-8-righter-ahmetaj-mesazh-ngushellimi-moment-i-rendesishem-solidariteti-dhe-mbeshtetje-per-popullin-turk-193096" }