Tërmeti i 26 nëntorit, qeveria vendos bursë për nxënësit që humbën familjarët (VENDIMI)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:35 24-12-2019 Tërmeti i 26 nëntorit, qeveria vendos bursë për nxënësit që humbën familjarët (VENDIMI) Kryeministria

Pas mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave, qeveria ka ndërmarrë disa vendime.

Një prej vendimeve të marra sot ka qenë edhe që nxënësit të cilët ndjekin arsimin parauniversitar dhe arsimin e mesëm profesional në institucionet arsimore publike, anëtarë të familjeve së personave që kanë humbur jetën nga tërmeti i 26 nëntorit në qarqet e Durrësit, Tiranës dhe Lezhës të përfitojnë bursë studimi.

Në vendimin e qeverisë është përcaktuar që të përfitohet bursa në masën e 15.000 lekëve në muaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Horoskopi 2020: Peshqit (Dashuria, Shëndeti, Paraja)
Kryemadhi uron Krishtlindjet duke cituar edhe Jezusin: Gëzime pastë në këtë ditë të shenjtë çdo vatër shqiptare! »
Article Logic
Execution time: 0.011943101882935
array(1) { ["section"]=> string(91) "termeti-i-26-nentorit-qeveria-vendos-burse-per-nxenesit-qe-humben-familjaret-vendimi-190286" }