Tërmeti i FORTË, kryeministri Edi Rama anulon udhëtimin në Nju Jork, telefonohet nga Conte

Publikuar tek: politike, më 16:34 21-09-2019 Tërmeti i FORTË, kryeministri Edi Rama anulon udhëtimin në Nju Jork, telefonohet nga Conte Kryeministri Edi Rama anulon udhëtimin drejt Nju Jorkut pas tërmetit

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të anulojë udhëtimin e tij drejt Nju Jorkut.

Mësohet se Rama ndodhet aktualisht në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani, dhe ka vendosur të kthehet në Shqipëri për shkak të situatës së rëndë nga dy tërmetet e fuqishme që lëkundën vendin.

Rama është telefonuar edhe nga homologu italian Giuseppe Conte, i cili ka shprehur solidaritetin dhe gatishmërinë e vendit të tij për të asistuar në përballimin e situatës.

Kryeministri Rama ishte nisur drejt Nju Jorkut, ku do të merrte pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030028104782104
array(1) { ["section"]=> string(95) "termeti-i-forte-kryeministri-edi-rama-anulon-udhetimin-ne-nju-jork-telefonohet-nga-conte-179282" }