Tërmeti i FORTË në Maqedoni u ndje dhe në Shqipëri, IGJEUM jep informacion (MAGNITUDA-EPIQENDRA)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:54 11-11-2020 Tërmeti i FORTË në Maqedoni u ndje dhe në Shqipëri, IGJEUM jep informacion (MAGNITUDA-EPIQENDRA) Foto ilustruese

Pasditen e sotme një tërmet i fortë goditi Maqedoninë e Veriut.

Lëkundjet u ndjenë shumë dhe në vendin tonë dhe Kosovë.

Screenshot_3_copy.jpg

IGJEUM bën me dije se epiqendra ka qenë në Gostivar dhe me magnitudë 5 e shkallës Rihter.

Screenshot_1_copy.jpg

Njoftimi

Përshëndetje! Sipas informacioneve paraprake nga IGJEUM, në orën 3.25 pm sot është regjistruar tërmet me magnitudë 5 të shkallës rihter me epiqendër në Gostivar, në Maqedoninë e Veriut. Kurse tërmeti i orës 3.54 am ka qenë 5.1 i shkallës rihter.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia e Shtetit gjobit qindra qytetarë për mosmbajtje maske, 8 shoqërohen në komisariat (VIDEO)
FOTO/ Përmbyset makina me 4 sirianë në Korçë, po ndiqej nga policia në momentin e aksidentit »
Article Logic
Execution time: 0.01270604133606
array(1) { ["section"]=> string(100) "termeti-i-forte-ne-maqedoni-u-ndje-dhe-ne-shqiperi-igjeum-jep-informacion-magnituda-epiqendra-227324" }