Tërmeti i fuqishëm 6,2 ballë trondit Kanadanë

Publikuar tek: bota, më 18:00 01-05-2017 Tërmeti i fuqishëm 6,2 ballë trondit Kanadanë

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.2 ballë ka goditur sot British Columbia, afër kufirit me Alaskën, njofton Instituti Gjeologjik i SHBA-së.

Tërmeti ndodhi sot në mëngjes, 48 kilometra në veriperëndim të qytetit të vogël të Alaskës, Mosquito Lake, dhe rreth 134 kilometra në jugperëndim të Ëhitehorse, Kanada. Nuk raportohet për të lënduar apo viktima, raporton oranews.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Militantët e Shtetit Islamik i kërkojnë falje Izraelit
Këto vënde kanë nevojë ugjente për puntorë »
Article Logic
Execution time: 0.011235952377319
array(1) { ["section"]=> string(51) "termeti-i-fuqishem-6-2-balle-trondit-kanadane-77084" }