Tërmeti i fuqishëm, Haki Çako shkon vetë në vendngjarje: Jemi në gatishmëri

Publikuar tek: aktualitet, më 16:51 05-01-2019 Tërmeti i fuqishëm, Haki Çako shkon vetë në vendngjarje: Jemi në gatishmëri Haki Cako ne Kuc te Vlores

Pas tërmetit të djeshëm 4.8 ballë që tronditi zonën jugore bregdetare të vendit, kreu i Emergjencave Civile, Haki Çako ka shkuar vetë në terren për të parë nga afër situatën.

Siç kemi raportuar më herët, nuk ka njerëz të lenduar por vetëm deme materiale në 5 banesa në fshatin Kuç, nga të cilat 4  kanë dëmtime të lehta dhe 1 është dëmtuar më rëndë.

Çako tha se Emergjencat Civile dhe Forcat e Armatosura janë në gatishmëri të banorëve.

“Do të bëjmë vlerësimin e të gjitha dëmeve te shkaktuara në banesa, por edhe shkollën e fshatit. Emergjencat civile dhe forcat e armatosura janë në gatishmëri për ti ardhur ne ndihme banoreve. Të kalojmë situatën aktuale dhe natyrisht pastaj do të bëjmë vlerësimin dhe evidentimin e dëmeve të shkaktuara”, u shpreh kreu i Emergjencave Civile.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Telebingo Shqiptare/ Korça dhe Saranda ndajnë 'Bingon Milionere' prej 13,004,400 lekësh
Banorët e Astirit të pandalshëm, vazhdojnë me protestën »
Article Logic
Execution time: 0.013201951980591
array(1) { ["section"]=> string(80) "termeti-i-fuqishem-haki-cako-shkon-vete-ne-vendngjarje-jemi-ne-gatishmeri-147626" }