Tërmeti i fuqishëm, Kryemadhi për Ramën: Menduam t’a ruajmë natën teatrin se shkonte ky sharlatani dhe e shembte

Publikuar tek: politike, më 12:01 05-07-2018 Tërmeti i fuqishëm, Kryemadhi për Ramën: Menduam t’a ruajmë natën teatrin se shkonte ky sharlatani dhe e shembte

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi po komenton nga foltorja e Kuvendit çështjen e Teatrit Kombëtar. Kryemadhi u shpreh se projektligji për teatrin është i shëmtuar, pasi sipas saj i jep mundësi Ramës të fitojë miliona para.

Ndërsa shtoi më tej se godinën e teatrin nuk arriti ta shembë as tërmeti i djeshëm.

“Godinën e teatrin nuk e shembi as tërmeti i djeshëm. Dua të korrigjoj kolegun Vasili se nuk ishin 40 lëkundje, por 200. Menduam ta ruajmë teatrin natën se shkon ky sharlatani dhe e shemb, kush e di ç’i thotë mendja. Por nuk e bëri, kush e di në ç’efekt ka qenë”, tha Kryemadhi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ahmetaj flet për TK, Berisha ngrihet në këmbë i nxehur, ministri: Hajde më nxirr ti...
Balla akuza ndaj opozitës: Lulzimi nuk mund të përballet sy më sy për këtë projektligj, Basha largohet nga parlamenti »
Article Logic
Execution time: 0.012579917907715
array(1) { ["section"]=> string(117) "termeti-i-fuqishem-kryemadhi-per-ramen-menduam-t-a-ruajme-naten-teatrin-se-shkonte-ky-sharlatani-dhe-e-shembte-126842" }