Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Erdogan kthehet nga New York: Janë plagosur tetë persona...

Publikuar tek: bota, më 16:18 26-09-2019 Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Erdogan kthehet nga New York: Janë plagosur tetë persona...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është kthyer nga New York pas tërmetit që goditi Stambollin mesditën e sotme.

Në Aeroportin Ataturk, Erdoğan ka njoftuar se pas tërmetit 5,8 ballësh në Stamboll kanë mbetur të plagosur tetë persona.

Sipas Erdoğan, janë regjistruar edhe 28 dridhje të tjera, të cilat janë ndjerë në Stamboll dhe qytetet përreth

Kujtojmë që presidenti i Turqisë ndodhej në New York, ku qëndroi për të marrë pjesë në seancën e 74-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB).

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01200008392334
array(1) { ["section"]=> string(90) "termeti-i-fuqishem-ne-turqi-erdogan-kthehet-nga-new-york-jane-plagosur-tete-persona-179885" }