Tërmeti i fuqishëm tmerron gazetarët në studion e lajmeve (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:37 06-07-2019 Tërmeti i fuqishëm tmerron gazetarët në studion e lajmeve (Video) Gazetaret e CBS, ne studion e lajmeve ne momentin kur ra termeti me magnitude 7.1

Tërmeti i fuqishëm i djeshëm me magnitudë 7.1 ballë në Kaliforni, ka tmerruar ndër të tjera edhe gazetarët e televizionit të njohur amerikan CBS, të cilët po transmetonin lajmet live.

Kamerat e televizionit kanë kapur live tronditjet e para nga tërmeti i fuqishëm ndërkohë që në studio spikerat e lajmeve ishin duke transmetuar live dhe u tmerruan.

Tërmeti i fundit në Kaliforni është cilësuar si më i fuqishmi që prej vitit 1994. Ky tërmet shkaktoi edhe të  plagosur dhe shumë dëme materiale. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013521194458008
array(1) { ["section"]=> string(70) "termeti-i-fuqishem-tmerron-gazetaret-ne-studion-e-lajmeve-video-171358" }