TËRMETI me madhësi 7.1 GODET ishullin Shetland, jepet alarmi për cunami

Publikuar tek: bota, më 07:46 24-01-2021 TËRMETI me madhësi 7.1 GODET ishullin Shetland, jepet alarmi për cunami

Një tërmet me magnitutë 7.1 i shkallës Rihter ka goditur gjatë orëve të para të mëngjesit ishullin Shetland.

Sipas të dhënave tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendndodhje 1065 km nga Tolhuim, Argjentinë.

Qendra e Paralajmërimit të Tsunamit në Paqësor ka ngritur alarmin për tsunami në brigjet e Karaibeve nga ky tërmet.

Deri tani nuk raportohet për dëme materiale, apo viktima.

Screenshot_1.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protesta në Rusi për arrestimin e opozitarit Alexei Navalny, mbi 40 mijë qytetarë në shesh, policia arreston dhunshëm 3000 prej tyre
»
Article Logic
Execution time: 0.013156175613403
array(1) { ["section"]=> string(77) "termeti-me-madhesi-7-1-godet-ishullin-shetland-jepet-alarmi-per-cunami-236160" }