Tërmeti në Ekuador, qindra persona arratisen nga burgu i sigurisë së lartë pasi muret ranë përtokë

Publikuar tek: bota, më 21:13 17-04-2016 Tërmeti në Ekuador, qindra persona arratisen nga burgu i sigurisë së lartë pasi muret ranë përtokë

Një numër i madh të burgosurish në Ekuador kanë shfrytëzuar momentin kur vendi i tyre u godit nga një tërmet i fuqishëm për t’u arratisur nga një burg i sigurisë së lartë.

Sipas mediave vendase është ende i paqartë numri i të arratisurve nga burgu i El Rodeos në qytetin e Portoviejo. Tërmeti 7.3 ballë shkatërroi muret e burgut duke e bërë të lehtë arratisjen e tyre ndërsa rojet e patën të pamundur të kontrollonin situatën. Tërmeti i së shtunës shkaktoi të paktën 233 të vdekur dhe mbi 500 të plagosur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014271974563599
array(1) { ["section"]=> string(103) "termeti-ne-ekuador-qindra-persona-arratisen-nga-burgu-i-sigurise-se-larte-pasi-muret-rane-pertoke-37931" }