Tërmeti në Indonezi, 91 të vdekur, qindra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:30 06-08-2018 Tërmeti në Indonezi, 91 të vdekur, qindra të plagosur

Të paktën 91 persona deri tani konfirmohen të vdekur nga tërmeti 7 ballë që goditi ishullin indonezian të Lombokut.

Qindra njerëz janë plagosur nga tërmeti i së dielës, kryesisht në veri të ishullit.

Ndërsa rreth 1,000 turistë të huaj po evakuohen nga ishujt Gili. Sakaq, pas goditjes së fuqishme të tërmetit 7 ballë të dielën, ka pasur më shumë se 130 tronditje të tjera.

Ndërkohë një paralajmërim për cunami u dha për mediat, por me vonë u mohua.

Tërmeti i fuqishëm i së dielës  vjen vetëm një javë pas tërmetit tjetër që goditi Lombokun, i cili la të paktën  16 viktima.

38507162_299947033903156_5830168553835200512_n.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01282787322998
array(1) { ["section"]=> string(58) "termeti-ne-indonezi-91-te-vdekur-qindra-te-plagosur-130277" }