Tërmeti në Meksikë/ 40 orë nën rrënojat e shkollës, vazhdojnë kërkimet për 12-vjeçaren (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 15:28 21-09-2017 Tërmeti në Meksikë/ 40 orë nën rrënojat e shkollës, vazhdojnë kërkimet për 12-vjeçaren  (VIDEO)

Vazhdojnë kërkimet për të nxjerrë një vajzë, 12 vjeç nga rrënojat e shkollës në kryeqytetin meksikan.

12-vjeçarja, Rosa Flores, ka pothuajse 40 orë nën rrënojat e shkollës. Tërmeti 7.1 ballë, i cili goditi Meksikën qëndrore la të paktën 237 viktima, ku ndërmjet tyre ishin edhe 20 fëmijë.

Tërmeti i fuqishëm e goditi për herë të dytë Meksikën, pasi vetëm pak ditë më parë një tërmet me magnitudë 8.1 ballë ra në jug duke shkaktuar 90 viktima.

 

 

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011389970779419
array(1) { ["section"]=> string(96) "termeti-ne-meksike-40-ore-nen-rrenojat-e-shkolles-vazhdojne-kerkimet-per-12-vjecaren-video-93163" }