Tërmeti në Meksikë/ Shkon në 250 bilanci i viktimave

Publikuar tek: bota, më 08:15 22-09-2017 Tërmeti në Meksikë/  Shkon në 250 bilanci i viktimave

Ka shkuar në 250 bilanci i viktimave, në kryeqytetin meksikan, si pasojë e tërmetit 7.1 ballë.

Ndërkohë, misioni për të shpëtuar njerëzit e mbetur nën errënoja vazhdon ende. Ekipet e shpëtimit i kanë përqëndruar kërkimet në shkollën fillore që u shemb, ku u shkaktuan 26 viktima midis tyre 21 fëmijë. Sakaq, ekipet kanë pikasur disa njerëz që jetojnë nën rrënoja dhe po mundohen ti nxjerrin të gjallë që aty.

Tërmeti i së martës erdhi pas atij të dy jave më parë me magnitudë 8.1 ballë, ku humbën jetën 90 persona.

15058651840404.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëzohet një avion në Stamboll, 1 i vdekur e 4 të plagosur rëndë
Befason Papa Françesku: Këta persona nuk do t’i fal kurrë »
Article Logic
Execution time: 0.0045199394226074
array(1) { ["section"]=> string(57) "termeti-ne-meksike-shkon-ne-250-bilanci-i-viktimave-93246" }