Tërmeti në Nepal, MPJ shqiptare: Informoni për shqiptarët që ndodhen në këtë shtet

Publikuar tek: aktualitet, më 19:52 25-04-2015 Tërmeti në Nepal, MPJ shqiptare: Informoni për shqiptarët që ndodhen në këtë shtet

Ministria e Jashtme e Shqipërisë u ka bërë thirrje të gjithë shtetasve shqiptarë që ndodhen apo kanë të afërmit e tyre në Nepal të kontaktojnë në numtrat e telefonit dhe adresën e email-it për të informuar autoritet shqiptare për vendndodhjen e tyre.

“MPJ informon se shërbimi konsullor i kësaj Ministrie ka vënë në dispozicion adresën elektronike [email protected] dhe numrat e telefonit pa pagesë +355699826678 dhe 08000022 për të asistuar të gjithë ata shtetas, të afërmit e të cilëve ndodhen në zonat e prekura nga tërmeti në Nepal. Ministria e Punëve të Jashtme fton të interesuarit të kontaktojnë sa më parë të jetë e mundur në adresën elektronike dhe numrat e telefonit të sipërpërmendura për të informuar mbi vendndodhjen dhe për të ofruar numrat e telefonit të të afërmve të tyre që ndodhen në këto zona dhe që kanë nevojë për asistencë konsullore”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Ministria Jashtme ka shprehur gjithashtu keqardhjen dhe ngushëllimet më të sinqerta për popullin dhe Qeverinë e Nepalit për jetët e humbura në tërmetin e sotëm. “Dëshirojmë të shprehim solidaritetin me autoritetet e Nepalit për të kaluar sa më parë këtë moment të vështirë”, thuhet në njoftim.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Nepalin duke shkaktuar më shumë se 1000 viktima. Shumë persona rezultojnë ende të zhdukur çka mund të rrisë më tej numrin e viktimave të shkaktuara në ky tërmet.

Numrat e telefonit: +355699826678 dhe 08000022

Email: [email protected] 

Lexo edhe: Mbi 1000 viktima nga tërmeti 7.9 ballësh në Nepal

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet 20 vjeçari në Korçë, akuzohet për 11 grabitje
“Policia ndër vite”/ Ekspozita me armët dhe automjetet e përdorura nga Policia e Shtetit (Foto-Galeri) »
Article Logic
Execution time: 0.01033091545105
array(1) { ["section"]=> string(85) "termeti-ne-nepal-mpj-shqiptare-informoni-per-shqiptaret-qe-ndodhen-ne-kete-shtet-9691" }