Tërmeti që goditi vendin pas mesnate, Ministria e Mbrojtjes informacion zyrtar: Nuk ka raportime për dëme

Publikuar tek: aktualitet, më 08:50 24-09-2020 Tërmeti që goditi vendin pas mesnate, Ministria e Mbrojtjes informacion zyrtar: Nuk ka raportime për dëme FotoArkive: Olta Xhaçka, ministre e Mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes jep informacion zyrtar për tërmetin që goditi vendin tonë, pak pas mesnatës.

Sipas Ministrisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 ballë dhe me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit të Cerrikut, ndërsa nga kontaktet me Policinë, nuk raportohet për dëme.

"Sipas informacioneve paraprake, me datë 24.09.2020 ora 01:25:10 IGJEUM ka regjistruar një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.5 ballë me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit Cerrik. Nga komunikimi me Policinë e Shtetit dhe me Mbrojtjen Civile në Prefekturën Elbasan, nuk raportohen dëme apo probleme te ndryshme", njofton Ministria e Mbrojtjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012781858444214
array(1) { ["section"]=> string(110) "termeti-qe-goditi-vendin-pas-mesnate-ministria-e-mbrojtjes-informacion-zyrtar-nuk-ka-raportime-per-deme-221452" }