Tërmeti ‘shkund’ sërish Shqipërinë, pas Kukësit ja ku ishte sot epiqendra

Publikuar tek: aktualitet, më 13:50 25-02-2018 Tërmeti ‘shkund’ sërish Shqipërinë, pas Kukësit ja ku ishte sot epiqendra

Ditën e sotme janë shënuar sërish lëkundje sizmike në territorin shqiptar.

Pas dy tërmeteve të shënuar dje në Kukës, sot është ndjerë një tjetër lëkundje, këtë herë në zonën e Librazhdit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit që mat edhe lëkundjet, epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra në perëndim të Librazhdit.

Lëkundjet janë ndjerë ditën e sotme rreth orës 06:25 të mëngjesit dhe mësohet se tërmeti ka qenë i shkallës 2.5 rihter me thellësi 1 kilometër.

Nga ky tërmet nuk janë shënuar dëme materiale.

termettttt-696x753.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kthehet në ‘mollë sherri’ biznesi te ‘Myslym Shyri’, klientët dalin vetëm të revoltuar, ndërhyn edhe policia (FOTO)
Vranë mizorisht shqiptarin në Londër, identifikohen autorët (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.010708093643188
array(1) { ["section"]=> string(77) "termeti-shkund-serish-shqiperine-pas-kukesit-ja-ku-ishte-sot-epiqendra-111415" }