Tërmeti tragjik, Arqipevshki i Tiranës MESAZH shprese dhe kurajoje: Mos u largoni nga Shqipëria, keni tipare shumë të bukura

Publikuar tek: aktualitet, më 12:15 23-12-2019 Tërmeti tragjik, Arqipevshki i Tiranës MESAZH shprese dhe kurajoje: Mos u largoni nga Shqipëria, keni tipare shumë të bukura Imzot George Frendo

Arqipeshkvi i Tiranës, Imzot George Frendo ka dalë sërish në një mesazh ngushëllimi dhe shprese për Shqipërinë dhe shqiptarët, pas tragjedisë së 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona.

Ai i jep popullit shpresë dhe i kërkon të mos braktisë vendin, teksa u kujton shqiptarëve tiparet e tyre të bukura dhe humane, sikurse ishte solidariteti në këto momente të vështira.

Arqipevshki në përfundim të fjalës së tij për forcë e kurajo, i uroi të gjithë qytetarëve festa të gëzuara.

‘26 nëntori është një natë tragjike për vendin tonë, natë ku u humbën shumë jetë dhe u dëmtuan shumë të tjera. Ne si kishë katolike kemi ndihmuar shumë persona që po vuajnë pasojat e tërmetit.

Ju, mos ëndërroni të ikni nga Shqipëria, mos ikni nga vendi juaj. Dua të theksoj, tiparet e bukura që keni trashëguar, e sot përmend solidaritetin që keni treguar si popull gjatë këtyre momenteve të vështira.

Ruaje o zot Shqipërinë tonë! Ju uroj me shpirt Gëzuar Krishtlindjen dhr Vitit e Ri! ‘, tha Imzot George Frendo në fjalën e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shiteshin të skaduara për konsumatorët, AKU ‘heq qafe’ mbi 280 kg çokollata, molto, biskota dhe dhjetëra litra lëngje frutash
Dorëzohet në SPAK dosja e parë për zyrtarët e lartë, ja kallëzimi penal i aktivistëve »
Article Logic
Execution time: 0.011948108673096
array(1) { ["section"]=> string(128) "termeti-tragjik-arqipevshki-i-tiranes-mesazh-shprese-dhe-kurajoje-mos-u-largoni-nga-shqiperia-keni-tipare-shume-te-bukura-190154" }