Terorizuan dhe e lidhën në karrige të moshuarën, arrestohen në Gjermani 2 “skifterat” shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:55 11-04-2017 Terorizuan dhe e lidhën në karrige të moshuarën, arrestohen në Gjermani 2 “skifterat” shqiptarë foto ilustruese

 Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë në Gjermani, pasi grabitën nën kërcënimin e armës dhe terrorizuan një të moshuar në vilën e saj.

Ata u arrestuan në Warstein, pasi kishin vjedhur sende me vlerë në shtëpinë e një 67-vjeçareje.

wdr.de shkruan se shqiptarët e kishin kanosur gruan me armë dhe më pas e kishin lidhur në karrigë dhe i kishin mbyllur gojën. Zonja e shtëpisë kishte mundur të lirohej, ndërkohë që autorët kontrollonin shtëpinë, duke njoftuar kështu policinë, e cila kishte mbërritur menjëherë.

Ata janë kapur, pas një aksioni me helikopter dhe qen policorë në një zonë malore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kanos me thikë babain, arrestohet i riu në Fier (EMRI)
12 vjeçarja nga Librazhdi u fejua nga familja, flet bashkëshorti i saj i ardhshëm: Do rritet avash-avash! »
Article Logic
Execution time: 0.012265205383301
array(1) { ["section"]=> string(98) "terorizuan-dhe-e-lidhen-ne-karrige-te-moshuaren-arrestohen-ne-gjermani-2-skifterat-shqiptare-74776" }