Territorialja/Bylykbashi: Në momentin e parë që do kemi mundësi, do ndryshojmë hartën

Publikuar tek: politike, më 23:57 05-02-2015 Territorialja/Bylykbashi: Në momentin e parë që do kemi mundësi, do ndryshojmë hartën

Deputeti i opozitës, Oerd Bylykbashi ka deklaruar se në momentin e parë që do të ketë mundësi, PD-ja do të ndryshojë hartën e re territorial të Shqipërisë.

Bylykbashi i ka bërë këto deklarata në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ku ndër të tjera e ka konsideruar hartën si jo efikase për qytetarët.

Gjatë emisionit ka pasur përplasje edhe midis deputetes  së PD-së, Jorida Tabaku dhe kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, në lidhje me administrimin dhe zhvillimin e qytetit bregdetar.

Tabaku është shprehur se Dako është shembulli më i keq i zhvillimit dhe administrimit, duke nxitur reagimin e këtij të fundit, i cila tha se vota e qytetarëve të Durrësit e tregon më së miri punën e bërë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087251663208008
array(1) { ["section"]=> string(88) "territorialja-bylykbashi-ne-momentin-e-pare-qe-do-kemi-mundesi-do-ndryshojme-harten-2475" }