TERROR ditën e votimeve në Turqi, vritet kryetari i partisë opozitare dhe dy MILITANTËT

Publikuar tek: bota, më 17:03 24-06-2018 TERROR ditën e votimeve në Turqi, vritet kryetari i partisë opozitare dhe dy MILITANTËT Viktima Mehmet Siddik/ vendngjarja

Pak minuta para se votimi për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mbyllet, një ngjarje e rëndë është shënuar në provincën e Karaçoban të Turqisë.

Sipas mediave vendase, kryetari i partisë opozitare IYI për zonën është qëlluar gjatë një përplasje me armë zjarri në qendrën e votimit.

Ngjarja është shënuar në shkollën fillore të lokalizuar në Kopal, teksa diskutohet se të vdekur kanë mbetur edhe dy militantë të partisë që shoqërorin kryetarin Mehmet Siddik.

Sakaq e gjithë Turqia është në pritje të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve, edhe pse favorit është përsëri Rexhep Tayip Erdogan.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013107061386108
array(1) { ["section"]=> string(93) "terror-diten-e-votimeve-ne-turqi-vritet-kryetari-i-partise-opozitare-dhe-dy-militantet-125571" }