Terror në Francë, një person qëllon me armë zjarri në shkollë, disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 13:41 16-03-2017 Terror në Francë, një person qëllon me armë zjarri në shkollë, disa të plagosur

Të shtëna me armë zjarri në një gjimnaz në Francë. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në qytetin Grasse. 

Autoritet dyshojnë se kemi të bëjmë me një sulm terrorist, si dhe nga të shtënat janë plagosur disa persona. Mësohet se një person hyri në ambjentet e brendshme të shkollës së mesme Tocqueville dhe hapi zjarr, ndërsa në shënjestër të autorit mësohet të ketë qenë drejtori i shkollës.

Policia u ka bërë thirrje banorëve që të qëndrojnë në ambiente të mbyllura deri sa situata të vihet nën kontroll. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen një zarf bombë me eksploziv, një person i plagosur
Turqia flet për luftën që i druhen më shumë europianët: Do të fillojë shumë shpejtë »
Article Logic
Execution time: 0.011652946472168
array(1) { ["section"]=> string(83) "terror-ne-france-nje-person-qellon-me-arme-zjarri-ne-shkolle-disa-te-plagosur-72110" }