TERROR në Gjermani, vriten me armë zjarri dy persona pranë një sinagoge

Publikuar tek: bota, më 13:48 09-10-2019 TERROR në Gjermani, vriten me armë zjarri dy persona pranë një sinagoge Pamje nga vendi i krimit ku vdiqën dy persona nga një sulm me armë zjarri

Një person i armatosur vrau 2 veta në qytetin Halle të Gjermanisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në afërsi të një sinagoge, ku autori ka hapur zjarr ndaj personave që ndodheshin në brendësi të objektit të kultit fetar.

Policia lokale raporton se atentatori ka qenë i veshur me kamuflazh dhe është larguar me makinë pas atentatit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092318058013916
array(1) { ["section"]=> string(77) "terror-ne-gjermani-vriten-me-arme-zjarri-dy-persona-prane-nje-sinagoge-181376" }