Terror në Londër, humb jetën një person, plagosen 5 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 09:17 04-08-2016 Terror në Londër, humb jetën një person, plagosen 5 të tjerë

Një grua ka humbur jetën dhe pesë persona të tjerë janë plagosur  në një sulm me thikë në qendër të Londrës.

Sulmi ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:33 ku disa persona u sulmuan me thikë, mes tyre një 60 vjeçare e cila humbi jetën në spital.

Sipas BBC policia ka vënë në pranga një 19-vjçar i cili dyshohet të ketë lidhje me ngjarjen dhe në deklaratë policia tha se problemet mendore të të riut mund të kenë qenë shkaku i këtij sulmi.

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan kërkoi nga qytetarët që të rrijnë “të  qetë dhe vigjilent.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034711122512817
array(1) { ["section"]=> string(64) "terror-ne-londer-humb-jeten-nje-person-plagosen-5-te-tjere-48708" }