Terror në Manhattan, kamioni përplas turmën, shoferi del dhe qëllon me armë kalimtarët. Disa të vdekur (Video - pamje të rënda)

Publikuar tek: bota, më 20:47 31-10-2017 Terror në Manhattan, kamioni përplas turmën, shoferi del dhe qëllon me armë kalimtarët. Disa të vdekur (Video - pamje të rënda)

Të paktën pesë persona janë qëlluar me armë zjarri në Manhattan, Nju Jork, ngjarje që ka ndodhur pak minuta më parë vetëm disa metra larg memorialit të 11 Shtatorit.

Forca të shumta policie janë parë në vendngjarje, ndërsa situata është ende e paqartë. Gjithashtu ka raportime se një kamion është futur mes turmës së çiklistëve duke përplasur për vdekje 4 persona dhe plagosur 8 të tjerë.

Qytetarë të shumtë kanë raportuar se kanë dëgjuar të shtëna me armë pranë një shkolle ndërsa policia ka marrë njoftim për persona të plagosur në një ngajrje disa dhjetra metra më larg vendit të parë. Nuk dihet ende nëse dy ngjarjet kanë lidhje me njëra-tjetrën. Një person i dyshuar si autori është vënë në pranga.

Foto nga vendngjarja:

sdfgetherthj5j.jpg

sdqwegfwrghhe4.jpg

Video - Kujdes! Pamje të rënda:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Halloween, Zonja e Parë i bën kurth rrënqethës Presidentit në studion e tij
Facebook, Twitter dhe Google merren në pyetje nga Senati amerikan »
Article Logic
Execution time: 0.01184606552124
array(1) { ["section"]=> string(126) "terror-ne-manhattan-kamioni-perplas-turmen-shoferi-del-dhe-qellon-me-arme-kalimtaret-disa-te-vdekur-video-pamje-te-renda-97885" }