Terror te Ura e Londrës, qëllohen me thikë të paktën 5 persona

Publikuar tek: bota, më 17:23 29-11-2019 Terror te Ura e Londrës, qëllohen me thikë të paktën 5 persona

Të paktën 5 persona kanë mbetur të plagosur nga një sulm me thikë në Urën e Londrës ditën e sotme.

Sipas raportimeve paraprake, një person është përfshirë në konflikt fizik me katër persona të tjerë të cilët e kanë shtrirë në tokë. Nuk dihet nëse personat kanë qenë kalimtarë të rastit që janë munduar të neutralizojnë agresorin me thikë në dorë.

Në një moment në video duken forcat e policisë teksa tërheqin agresorin dhe më pas qëllojnë një herë më armë zjarri.

Forca të shumta policie mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes si dhe kryen evakuuimin e Urës së Londrës dhe zonave përreth.

Nuk është ende e qartë nëse bëhet fjalë për sulm terrorist.

Foto nga vendi i ngjarjes:

dgthhje45hj4rj5j.jpg

t4r5th45rj45j45j.jpg

degrerhe45hj45j.jpg

trh5r6jy5r6j6j.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011550903320312
array(1) { ["section"]=> string(68) "terror-te-ura-e-londres-qellohen-me-thike-te-pakten-5-persona-187803" }