Terrori ndaj fëmijëve të emigrantëve, reagon aktori i njohur: Merrni djalin e Trump dhe futeni në kafaz me pedofilët

Publikuar tek: bota, më 13:42 21-06-2018 Terrori ndaj fëmijëve të emigrantëve, reagon aktori i njohur: Merrni djalin e Trump dhe futeni në kafaz me pedofilët Femijet e emiigranteve neper kampe

Rregullat e reja të administratës Trump pë emigrantë e paligjshëm në SHBA, kanë shkaktuar mjaft reagime në rrjet dhe jo vetëm.

Sipas vendimeve të reja, mijëra fëmijë janë ndarë në mënyrë brutale nga familjet e tyre, ndërkohë këta të fundit janë deportuar në vendet e tyre të origjinës.

Kjo mënyrë çnjerëzore është kundërshtuar nga mjaft emra të njohur, ndër ta edhe aktori amerikan Peter Fonda.

Në një status në Twitter, Peter shkruan: “Ne duhet të marrim Barron Trump nga krahët e të ëmës dhe ta fusim në një kafaz me pedofilë. Kështu do ta shohim se sa do të ngrihet kundër të shoqit.”.

Statusi është fshirë nga Twitteri, ama vendimet e Trump vazhdojnë akoma.

888.jpg

00000.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01314115524292
array(1) { ["section"]=> string(121) "terrori-ndaj-femijeve-te-emigranteve-reagon-aktori-i-njohur-merrni-djalin-e-trump-dhe-futeni-ne-kafaz-me-pedofilet-125246" }