Terrori serb në Kosovë, del VIDEO e papublikuar më parë, si u dëbuan shqiptarët nga shtëpitë e tyre

Publikuar tek: rajon, më 11:15 15-05-2019 Terrori serb në Kosovë, del VIDEO e papublikuar më parë, si u dëbuan shqiptarët nga shtëpitë e tyre

Teksa është shënuar 20-vjetori i luftës së Kosovë, mediat kanë publikuar video dhe fotografi të ndryshme nga kjo periudhë e vështirë, e dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe.

Ndërsa, pak orë më parë është publikuar nje video me pamje të rralla, të cilat nuk janë parë më herët. Në të shihen familjet shqiptare, fëmijë, burra, gra të moshuar dhe fëmijë të cilët të lodhur ecin në këmbë për t'u larguar nga lufta duke lënë banesat e tyre.

Po ashtu në fund të videos shihen edhe persona të plagosur rëndë.

Për më tepër ndiq pamjet e mëposhtme.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008652925491333
array(1) { ["section"]=> string(104) "terrori-serb-ne-kosove-del-video-e-papublikuar-me-pare-si-u-debuan-shqiptaret-nga-shtepite-e-tyre-164406" }