Terroristë sulmojnë sërish Nigerinë, 30 persona humbin jetën, midis tyre dhe fëmijë

Publikuar tek: bota, më 13:57 14-02-2016 Terroristë sulmojnë sërish Nigerinë, 30 persona humbin jetën, midis tyre dhe fëmijë

30 persona, midis tyre edhe fëmijë kanë humbur jetën në Nigeri ku terroristët kanë sulmuar dy fshatra, duke vrarë banorë nga zona, ndërsa ata kanë djegur edhe disa banesa.

Terroristët e organizatës “Boko Harram” kanë sulmuar fillimisht fshatin Yakshari ku kanë vrarë 22 persona, midis tyre edhe fëmijë, ndërsa pak më vonë ata kanë sulmuar fshatin Kachifa ku kane humbur jetën 8 njerëz të tjerë, raporton CNN.

“Nuk ka mbetur asgjë në këmbë në këtë moment”, ka thënë një nga banorët I cili ka shpëtuar nga sulmi i terroristëve. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028146982192993
array(1) { ["section"]=> string(87) "terroriste-sulmojne-serish-nigerine-30-persona-humbin-jeten-midis-tyre-dhe-femije-32541" }