Terroristët e Boko Haram vrasin 65 persona në Nigeri

Publikuar tek: bota, më 16:47 31-01-2016 Terroristët e Boko Haram vrasin 65 persona në Nigeri

Terroristët e organizatës “Boko Haram” kanë sulmuar një fshat në Nigeri duke vrarë 65 persona midis tyre edhe shumë fëmijë.

Një person që mundi të shpëtojë nga sulmi o organizatës “Boko Haram” ka thënë se terroristët kishin mbledhur banorët e zonës, midis tyre edhe shumë fëmijë duke i djegur të gjallë, ndërsa kush tentonte të arratisej, qëllohej me armë zjarri, raporton Reurters. 

Ai ka thënë se shpëtoi duke u ngjitur në një pemë dhe asnjë nga terroristën nuk arriti ta shikojë. Disa minuta më pas 3 femra kamikaze u shperthyen në zonat pranë fshatit duke vrarë edhe disa banorë që kishin arritur të largoheshin gjatë sulmit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmet me bombë në Damask, mbi 47 të vdekur dhe 110 civilë të plagosur
Objekti misterioz do kalojë pranë Tokës në 2017-ën dhe shkencëtarët nuk kanë idenë se çfarë është »
Article Logic
Execution time: 0.011276006698608
array(1) { ["section"]=> string(58) "terroristet-e-boko-haram-vrasin-65-persona-ne-nigeri-31412" }