Terroristët sulmojnë një xhami në Arabinë Saudite, të paktën 3 të vdekur dhe 7 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 14:09 29-01-2016 Terroristët sulmojnë një xhami në Arabinë Saudite, të paktën 3 të vdekur dhe 7 të plagosur

Një xhami në Arabinë Saudite është sulmuar nga 5 terroristë të cilët kanë vrarë 3 persona dhe kanë plagosur të paktën 7 persona të tjerë.

Disa nga banorët e zonës kanë thënë se forcat e policisë kanë shkëmbyer zjarr me 5 terroristët, që fillimisht kishin hedhur një bombë në hyrjen e Xhamisë e Imam Rida në qytetin e Mahasen në rajonin El­ahsa, duke vrarë 3 persona, raporton “Aljazeera”.

Deri tani asnjë organizatë nuk e ka marrë përsipër këtë sulmim, ndërsa mësohet se pas bombës që shpërtheu në hyrjen e xhamisë, terroristët janë futur brenda duke qëlluar me armë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aeroplani bie në det, 3 të vdekur deri tani, frikë për dhjetra viktima të tjera
“Dora e Zotit” shfaqet në Portugali (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01137900352478
array(1) { ["section"]=> string(95) "terroristet-sulmojne-nje-xhami-ne-arabine-saudite-te-pakten-3-te-vdekur-dhe-7-te-plagosur-31262" }