Terroristët sulmojnë resortin e famshëm turistik, breshëri plumbash dhe shpërtime (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 19:56 01-06-2017 Terroristët sulmojnë resortin e famshëm turistik, breshëri plumbash dhe shpërtime (Foto-Video)

Një grup i armatosur terroristësh të lidhur me Shtetin Islamik, kanë sulmuar një nga resortet e famshme turistike në Manila të Filipines.

Nga raportimet e para të paktën 14 turistë janë plagosur ndërsa është e paqartë nëse ka viktima.

Dëshmitarët kanë dëgjuar breshëri plumbash dhe shpërthime të fuqishme në brendësi të hotelit Maxims.

Turma njerëzish janë parë të largohen të tmerruar, ndërsa zona duket të jetë kthyer në një fushë-betejë.

Disa ditë më parë presidenti i Filipines shpalli ligjin e ushtrisë në disa zona të ishullit, për shkak të rritjes së ndjeshme të rrezikut nga sulmet e militantëve të ISIS.

eghehe45hy5h5hj.jpg

rg5hy5hju5tjk.jpg

rg3wrhy4h4hjj.jpg

dfherth5trjk.jpg

serg3e5rhy45hy4ghe.jpg

gh3e5thethergh45.jpg

gfwergw3ghw3gh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kanabisi bën mrekulli, tre fëmijë, me epilepsi, kancer dhe autizëm, trajtohen me të dhe ja efektet pozitive (Video)
Trump vendos: SHBA tërhiqet nga marrëveshja e Parisit për Klimën »
Article Logic
Execution time: 0.012869119644165
array(1) { ["section"]=> string(97) "terroristet-sulmojne-resortin-e-famshem-turistik-bresheri-plumbash-dhe-shpertime-foto-video-80867" }