Terroristi nga Kosova, autor i sulmit makabër me sëpatë në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 13:53 10-03-2017 Terroristi nga Kosova, autor i sulmit makabër me sëpatë në Gjermani

Policia gjermane e ka konfirmuar se personi që sulmoi 9 persona me anën e një sëpate, është nga Kosova por që jetonte në Wuppertal.

Nga të dhënat në faqen zyrtare të Policisë Gjermane, thuhet se dorasi është një 36-vjeçar nga Kosova, i cili la të plagosur 9 persona të enjten mbrëma, në stacionin qendror të trenave në Dusseldorf të Gjermanisë.

"Të enjten mbëma, një 36-vjeçar nga Kosova që jeton në Wuppetal, lëndoi disa persona me anë të një sëpate. Më pas ai iku nga stacioni duke kërcyer nga ura. Autori pësoi disa lëndime. I nëjti ka qenë polic dhe vuan nga sëmundje mendore”, shkruan policia gjermane në faqen e tyre, shkruan “Express”.

Policia nuk e përjashton mundësinë që autori mund të ketë edhe një të kaluar terroriste.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012375116348267
array(1) { ["section"]=> string(72) "terroristi-nga-kosova-autor-i-sulmit-makaber-me-sepate-ne-gjermani-71438" }