Testimet në masë, Rama: Nuk e vendos qeveria sa teste bëhen e sa nuk bëhen, PD ia fut kot. PIKË!

Publikuar tek: politike, më 14:03 07-04-2020 Testimet në masë, Rama: Nuk e vendos qeveria sa teste bëhen e sa nuk bëhen, PD ia fut kot. PIKË! Edi Rama

Kryeministri Rama ka reaguar sërish, për të disatën herë, në lidhje me kërkesën e vazhdueshme të Partisë Demokratike për testimet masive të popullatës, si rezultat i përhapjes së koronavirusit në vend.

Përmes një shënimi në twitter, Rama sqaron se numrin e testimeve nuk e vendos qeveria, por Komiteti Teknik i Ekspertëve. Kreu i qeverisë ka ironizuar selinë blu kur thotë se "A mundet dikush t'ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë!"

"PD ia fut kot dhe pikë", shkruan Rama.

Postimi i plotë i Ramës

A mundet dikush t'ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë! Strategjinë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe PIKË! Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe PIKË! PD i'a fut kot. PIKË!

Capture_copy.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Mungesë tamponësh për Covid-19’, Meta për akuzat e opozitës: Qeveria ka dhënë siguri (APELI PËR QYTETARËT)
‘Të mbajmë nën kontroll Covid-19’, PD: Të lejohen ekspertët për të bërë testim të zgjeruar »
Article Logic
Execution time: 0.012300968170166
array(1) { ["section"]=> string(98) "testimet-ne-mase-rama-nuk-e-vendos-qeveria-sa-teste-behen-e-sa-nuk-behen-pd-ia-fut-kot-pike-201741" }