Testimi i bombës me hidrogjen, bombarduesit amerikan fluturojnë mbi Korenë e Veriut

Publikuar tek: bota, më 15:51 10-01-2016 Testimi i bombës me hidrogjen, bombarduesit amerikan fluturojnë mbi Korenë e Veriut

Testimi i bombës me hidrogjen nga Koreja e Veriut ka tensionuar situatën në rajon si dhe ka vënë në alarm edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një bombartues “B52” i shoqëruar nga dy avionë “F16” dhe “F15” të forcave ajrore amerikane janë fotografuar të fluturojnë ulët në qiellin e shtetit komunist si një përgjigje për testimin e bombës me hidrogjen dhe kërcënimet e diktatorit Kim Jong Un. SHBA është një nga aleatët më të afërt të Koresë së Jugut.

nk.jpg

Ushtria koreano veriore testoi disa ditë më parë bombën me hidrogjen e cila ka fuqi shkatërruese disa herë më të madhe se ajo me uranium. Sipas shërbimit sizmiologjik amerikan, në të njëjtën kohë me testimin, vetëm 15 kilometra larg vendit të shpërthimit u regjistrua një tërmet me magnitudë 5.1 rihter.

CYWi9rhUsAAUini.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas martesës, direkt në spital, gjyshja 91 vjeçare u çmend nga gëzimi. Historia e çiftit
Ngacmoi seksualisht 9 të mitura, shqiptari dënohet me 18 muaj burg »
Article Logic
Execution time: 0.021288871765137
array(1) { ["section"]=> string(88) "testimi-i-bombes-me-hidrogjen-bombarduesit-amerikan-fluturojne-mbi-korene-e-veriut-29616" }