Tetë ditë në grevë urie, naftëtaret: Pa zgjidhje nuk dalim nga këtu, të vijë kryeministri të na takojë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:00 22-10-2020 Tetë ditë në grevë urie, naftëtaret: Pa zgjidhje nuk dalim nga këtu, të vijë kryeministri të na takojë

Naftëtarët e Ballshit prej 24 ditësh janë futur në grevë urie, pasi kërkojnë pagat e tyre dhe rikthimin në punë.

Në ditën e 18-të të grevës 10 naftëtarë e lanë grevën për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësorë, ndërsa u zëvëndësuan nga gratë, të cilat po bëjnë tetë ditë në grevë.

Pas thirrjes së kryeministrit Edi Rama, për naftëtarët që të lënë grevën, ata janë shprehur se nuk do të lënë deri sa të ketë një zgjidhje.

Ato shprehen se ia kanë bërë të qartë kryeministrit që pa marrë zgjidhje nuk do të dalin nga greva.

Ndër të tjëra ato janë shprehur që kryeministri të shkojë dhe të bisedojë me naftëtaret.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ka bërë apo jo poezi për ENVER HOXHEN? Poeti Lisandër Kola i kërkon ndjesë Sadik Bejkos: Bëra gabim, marr përsipër kostot profesionale dhe personale (DEBATI NE RRJETET SOCIALE)
Presidenti Meta dekoron me titullin “Nderi i Kombit” kompozitorin e madh Çesk Zadeja »
Article Logic
Execution time: 0.010982036590576
array(1) { ["section"]=> string(106) "tete-dite-ne-greve-urie-naftetaret-pa-zgjidhje-nuk-dalim-nga-ketu-te-vije-kryeministri-te-na-takoje-224692" }