Tetë kandidatë për zgjedhjet presidenciale të FIFA-s, sheikë dhe ish-futbollistë në garë

Publikuar tek: sport, më 19:59 26-10-2015 Tetë kandidatë për zgjedhjet presidenciale të FIFA-s, sheikë dhe ish-futbollistë në garë

Presidenti i Federatës Liberiane të Futbollit, Musa Bility, ka depozituar të hënën kandidaturën e tij për presidencën e FIFA-s, bëri ai të ditur për AFP-në, duke u bërë kështu kandidati i tetë për zgjedhjet që do të zhvillohen me 26 shkurt 2016.

Disa orë nga mbyllja e procesit të kandidaturave të henën paradite, janë edhe shtatë kandidatë të tjerë: francezët Michel Platini e Jérôme Champagne, sheiku nga Bahreini, Salman, zvicerani Gianni Infantino, princi jordanez Ali, afrikano-jugori Tokyo Sexëale dhe David Nakhid nga Trinidat e Tabago.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 1000 fitore për Bayernin në Bundesligë
Çfarë po ndodh me Skënderbeun?! Klubi kërcënon: Nëse duam ne, Partizani nuk e sheh Europën »
Article Logic
Execution time: 0.0066168308258057
array(1) { ["section"]=> string(93) "tete-kandidate-per-zgjedhjet-presidenciale-te-fifa-s-sheike-dhe-ish-futbolliste-ne-gare-24015" }