Tetë raste të reja me Covid-19 dhe një i shëruar në Kosovë

Publikuar tek: rajon, më 20:22 26-03-2020 Tetë raste të reja me Covid-19 dhe një i shëruar në Kosovë

Janë konfirmuar tetë raste të tjera me koronavirus sot në Kosovë, duke çuar numrin në 71 të infektuar.

Sakaq, bëhet me dije se është shëruar për herë të parë një pacient.

Lajmin e ka dhënë kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, cili e cilëson të mrekullueshëm.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai ka kërkuar nga qytetarët që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe t’i respektojnë në përpikëri këshillat e profesionistëve.

Postimi i plotë:

Lajm i mrekullueshëm shërimi i një të infektuari nga COVID-19 në Kosovë.

Lutemi që edhe pacientët tjerë të prekur nga ky virus të shërohen sa më parë.

Bashkërisht do ia dalim duke respektuar në përpikëri këshillat e profesionistëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « COVID-19: Tjetër ditë e zezë për Italinë, 712 viktima në një ditë, mbi 8000 në total
Aksident i rëndë me tre të vdekur në Kosovë (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.0088210105895996
array(1) { ["section"]=> string(65) "tete-raste-te-reja-me-covid-19-dhe-nje-i-sheruar-ne-kosove-200205" }