Tha se nuk ka tamponë në Durrës, Rama nxjerr VIDEON e ‘mjekut’: Ka mbaruar shkollën me 5-a. Zgjohu Luli, zgjohu dreqin

Publikuar tek: politike, më 09:52 30-10-2020 Tha se nuk ka tamponë në Durrës, Rama nxjerr VIDEON e ‘mjekut’: Ka mbaruar shkollën me 5-a. Zgjohu Luli, zgjohu dreqin Deftesa e 'mjekut' Alhysa, e shperndare nga Rama

Kryeministi Rama publikon një video dhe thotë se personi që kreu i PD Lulzim Basha dje citoi dhe shprehej se nuk kishte tamponë në Durrës, nuk është mjek, madje shkollën e ka mbaruar me 5-sa.

“PD të mos shikojë gishtin kur gishti tregon hënën dhe hiq dorë nga reagimet me sharje e me akuza, sepse s'ia kam unë fajin atij infermierit që Lulëzimi e prezanton si mjek dhe si ekspert kombëtar të pandemisë, duke u tallur me popullin e duke dizinformuar dynjanë”, shkruan Rama në Twitter.

Sipas Ramës, Zija Alhysa ka kryer vetëm shkollën e mesme bujqësore, nga viti 1982 deri në vitin 1983.

“Zgjohu Lul zgjohu, zgjohu dreqin zgjohu zgjohu! Zgjohu miku im se s'ka lezet fare kjo farë derexheje kështu... Zgjohu”, shkruan Rama dhe ndan videon e mëposhtme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Genc Ruli: Në zgjedhje, edhe socialistët do votojnë kundër Ramës. PD kot merakoset për partitë e reja
Bardh Spahia i PD denoncon ‘skandalin’ te Infektivi: Skaneri është prishur, s’ka as bombula oksigjeni. Pacientët dërgohen në QSUT »
Article Logic
Execution time: 0.011389970779419
array(1) { ["section"]=> string(119) "tha-se-nuk-ka-tampone-ne-durres-rama-nxjerr-videon-e-mjekut-ka-mbaruar-shkollen-me-5-a-zgjohu-luli-zgjohu-dreqin-225756" }