Thaçi e quajti bashkëpunëtor të Millosheviçit, Haradinaj në mbrojtje të Berishës: Tropojan kundër Kosovës zor se gjen

Publikuar tek: aktualitet, më 21:39 22-05-2019 Thaçi e quajti bashkëpunëtor të Millosheviçit, Haradinaj në mbrojtje të Berishës: Tropojan kundër Kosovës zor se gjen Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar marrëdhëniet e tensionuara kohëve të fundit midis ish kryeministrit Berisha dhe presidentit Hashim Thaçi.

I ftuar në emisionin ‘Pressing’ të gazetarit Berat Buzhala, kryeministri Haradinaj kur u pyet për ish kryeministrin Berisha tha se nuk kishte informacione që Berisha ka bërë diçka kundër Kosovës.

‘Marrëdhënie midis Thaçit dhe Berishës besoj se kanë qenë marrëdhënie institucionale si kryeministër me kryeministër. Nuk kam informata që kryeministri Berisha ka bë diçka kundër Kosovës.

Tropojan me punuar me Serbinë e kundër Kosovës zor me gjet. Ata na i njohin të këqijat që na i ka bë Serbija. Mënyra që po e godet Thaçi po shihet që ky i fundit ka një zor të madh’, tha kryeministri Haradinaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069479942321777
array(1) { ["section"]=> string(122) "thaci-e-quajti-bashkepunetor-te-milloshevicit-haradinaj-ne-mbrojtje-te-berishes-tropojan-kunder-kosoves-zor-se-gjen-165339" }