Thaçi futet në Gjykatën e Hagës, pankarta të UÇK dhe qytetarë që e mbështesin: Ky është çmimi i lirisë, gati të përballem për djalin, familjen dhe vendin tim (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 14:07 13-07-2020 Thaçi futet në Gjykatën e Hagës, pankarta të UÇK dhe qytetarë që e mbështesin: Ky është çmimi i lirisë, gati të përballem për djalin, familjen dhe vendin tim (VIDEO)

Presidenti i Kosovës ka hyrë në Gjykatën Speciale të Hagës nën thirrjet “UÇK, UÇK!”

Dhjetëra mbështetës e brohoritën teksa ai dha një deklaratë pak para se të hynte në sallën e gjyqit.

“Sot jam këtu të respektoj atë për të cilën ëndërrova dhe luftova. Kosovën e lirë dhe të Pavarur, të drejta të barabarta, shoqëri multietnike dhe shtetin e së drejtës.

Jam gati të përballem me sfidën e re për djalin tim, familjen time, njerëzit dhe vendin tim.

Ky është çmimi i lirisë. Unë besoj në paqe, të vërtetën  dhe drejtësinë. besoj në dialog dhe marrëdhënie të mira me të gjithë fqinjët.

Kosova është histori suksesi. Unë jam shumë krenar”, tha Thaçi.

LEXO EDHEHashim Thaçi mbërrin në Gjykatën e Hagës, avokati i tij është zyrtari i lartë i ish-presidentit Amerikan, George Bush

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099329948425293
array(1) { ["section"]=> string(166) "thaci-futet-ne-gjykaten-e-hages-pankarta-te-uck-dhe-qytetare-qe-e-mbeshtesin-ky-eshte-cmimi-i-lirise-gati-te-perballem-per-djalin-familjen-dhe-vendin-tim-video-213708" }