Thaçi-Mohgerinit: Të ndërmerren hapa të menjëhershëm për liberalizimin e vizave

Publikuar tek: rajon, më 11:53 04-03-2017 Thaçi-Mohgerinit: Të ndërmerren hapa të menjëhershëm për liberalizimin e vizave

Ndërmarrja e hapave konkretë dhe të menjëhershëm për liberalizimin e vizave ka qenë një ndër kërkesat që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë sot Përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherinit gjatë vizitës së saj në Prishtinë.

Thaçi pohoi se vizita e Mogherinit dëshmon se BE është përkrahje për Kosovën në rrugën drejt BE-së.

 ‘Kosova është shteti më proevropian në rajon dhe mesazhet e përfaqësueses së lartë të BE-së, Mogherini, i japin përkrahje procesit të integrimit evropian në përgjithësi, por edhe hapave konkretë e të menjëhershëm për liberalizimin e vizave.

Kosova dhe rajoni kanë sfida të ndryshme, por kanë edhe aspirata dhe prioritete të njëjta: zhvillimin dhe anëtarësimin në Bashkimin Evropian.

Vizita e përfaqësueses së lartë të BE-së është konfirmim se Bashkimi Evropian është i përkushtuar që edhe Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e unionit”,shlruan Thaçi në Facebook.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0083608627319336
array(1) { ["section"]=> string(84) "thaci-mohgerinit-te-ndermerren-hapa-te-menjehershem-per-liberalizimin-e-vizave-70737" }