Thaçi publikon fotot dhe emrat: Ja kush janë 5 mjekët që humbën jetën tragjikisht nga koronavirusi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 06-08-2020 Thaçi publikon fotot dhe emrat: Ja kush janë 5 mjekët që humbën jetën tragjikisht nga koronavirusi Mjekt qe kane humbur jeten

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar fotot dhe emrat e 5 mjekëve kosovarë që kanë humbur jetën nga Covid.

 

 “Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë”, shkruan Thaçi ndërsa bën me dije emrat e tyre që janë Fadili, Aliu, Sylejman, Lulzim, Kujtim.

“Ishin gjithnjë në shërbim të qytetarëve, duke u kujdesur për lehtësimin e dhimbjeve dhe shërimin e tyre. Por, në përballje me COVID-19, humbën jetën. Mantelbardhët janë heronjtë e betejës kundër pandemisë. Kujtimi për Fadilin, Aliun, Sylejmanin, Lulzimin, Kujtimin dhe për çdo qytetar që humbi jetën në këtë betejë do të jetë i përjetshëm. HTH”, shkruan Thaçi krahas fotos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097451210021973
array(1) { ["section"]=> string(104) "thaci-publikon-fotot-dhe-emrat-ja-kush-jane-5-mjeket-qe-humben-jeten-tragjikisht-nga-koronavirusi-216260" }