Thaçi sot në Bruksel, takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Publikuar tek: rajon, më 08:13 15-04-2019 Thaçi sot në Bruksel, takohet me Hahn dhe presidentin Tusk

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të takojë sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, si dhe Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn.

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se në kuadër të kësaj vizite në Bruksel, presidenti Thaçi do të kërkojë nga liderët e BE-së vazhdim të mbështetjes dhe jetësim sa më të shpejt të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Në Bruksel, presidenti Thaçi do të flasë edhe për domosdoshmërinë e dinamizmit të agjendës së integrimeve evropiane për Ballkanin Perëndimor, si parakusht për sigurimin e paqes afatgjate në Evropë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066840648651123
array(1) { ["section"]=> string(64) "thaci-sot-ne-bruksel-takohet-me-hahn-dhe-presidentin-tusk-160465" }