The Guardian, Butrinti në 10 Parqet Kombëtare të Europës që duhen vizituar

Publikuar tek: bota, më 16:10 08-04-2015 The Guardian, Butrinti në 10 Parqet Kombëtare të Europës që duhen vizituar Amfiteatri i Butrintit

The Guardian

Prestigjozja "The Guardian" ka publikuar një listë të 10 Parqeve Kombëtare në Europë sipas këshillave dhe sugjerimeve të udhëtarëve, ku ndër 10 destinacionet të cilat duhen vizituar bën pjesë edhe Parku Kombëtar i Butrintit.

“Shumë pak vizitorë, rrënoja mahnitëse greke, romake, osmane dhe franceze” është ajo që e bëri një vizitor të sugjerojë Parkun Kombëtar të Butrintit në Shqipëri”, Shkruan gazeta e njohur.

The Guardian thekson se Butrinti është një destinacion që duhet të vizitohet patjetër nga adhuruesit e antikitetit. “Ka një numër të konsiderueshëm sitesh arkeologjike dhe konsiderohet një “mikrobotë e Shqipërisë”, transmeton The Guardian.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012367963790894
array(1) { ["section"]=> string(78) "the-guardian-butrinti-ne-10-parqet-kombetare-te-europes-qe-duhen-vizituar-8170" }