THE GUARDIAN: MBRETËRIT E KOKAINËS, “mafia shqiptare” si arriti të marrë tregun e Britanisë së Madhe

Publikuar tek: aktualitet, më 11:16 13-01-2019 THE GUARDIAN: MBRETËRIT E KOKAINËS, “mafia shqiptare” si arriti të marrë tregun e Britanisë së Madhe

The Guardian shkruan në numrin e sotëm të saj se Mbretërit e Kokainës në Angli janë pikërisht gangsterët shqiptarë.

“Mbretërit e Kokainës: si arriti mafia shqiptarë të marrë kontrollin e trafikut të drogës në Britaninë e Madhe” ëshë titulli i The Guardian, duke e filluar gjithçka me një reportazh nga një zonë në Londër, ku pretendohet se operon një bandë shqiptare e shpërndarjes së kokainës, raporton newsbomb.al.

Mënyra sesi shqiptaret arriten të marrin tregun e kokainës, është një leksion për aktivitetin criminal shkruan The Guardian. Struktura e çmimit varet nga pastërtia: sa më e lartë të jetë, aq më shtrenjtë kushton.

Shërbimet e inteligjencës kanë konkluduar se bandat shqiptare filluan direkt me kartelet kolumbiane duke bërë që të shesin kokainë të pastër në cmimin 4000-5500 paund për kile. Ndërkohë që gangot nga hollanda e kishin cmimin më të lartë. Kështu, shqiptarët thuhet në artikull ulën çmimin e kokainës dhe rritën pastërtinë e saj.

Ndërkohë që aktiviteti shkruan The Guardian po zbret deri në rrugë, komuniteti I shqiptarëve është treti në burgjet angleze. Shqiptarët, edhe në Angli, sipas The Guardian, zbatojnë rregullat e Besës dhe Kanunit, ndërkohë që jep raste të ndryshme të kapjes së shqiptarëve me sasi të mëdha kokainë.

Artikulli i plotë gjendet në numrin e sotëm të The Guardian.

49899979_2206064496112087_6082577751687036928_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 8 mësuesit e bllokuar, niset drejt Dukagjinit helikopteri i ushtrisë
'Organizatore e protestës dhe militante e LSI', pedagogia padit Mero Bazen (DOKUMENTI) »
Article Logic
Execution time: 0.011211156845093
array(1) { ["section"]=> string(103) "the-guardian-mbreterit-e-kokaines-mafia-shqiptare-si-arriti-te-marre-tregun-e-britanise-se-madhe-148592" }