The Guardian publikon këto pamje: Ja çfarë ndodh në Parlamentin e Kosovës (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:20 15-10-2015

Ngjarjet në Parlamentin e Kosovës kanë bërë bujë edhe në mediat ndërkombëtare. Prestigjozja “the Guardian” pasqyron situatën e sotme në Kuvend ku u hodh gaz lotsjellës nga opozita, përmes pamjeve video.

“Deputetët e opozitës në Kosovë përdorur gaz lotsjellës për të prishin një sesion parlamentar të enjten, për herë të dytë në dy javët e fundit, duke protestuar mbi një marrëveshje të sponsorizuar nga BE-me Serbinë që i jep zonave me shumicë serbe kompetenca më të mëdha. Opozita ka premtuar tse s’do lejojë që parlamenti të mbajë një seancë nëse qeveria s’tërhiqet nga marrëveshja.

Kjo është hera e dytë që deputetët e opozitës e kanë ndërprerë parlamentin me gaz lotsjellës “, shkruan The Guardian dhe publikon pamjet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011013984680176
array(1) { ["section"]=> string(84) "the-guardian-publikon-keto-pamje-ja-cfare-ndodh-ne-parlamentin-e-kosoves-video-23189" }